У яких випадках необхідно зашивати рану: основні ознаки та наслідки

Рани – це пошкодження шкіри та тканин, які можуть статися з різних причин, таких як порізи, садна, забиті місця тощо. У деяких випадках рани можуть бути значними та глибокими, вимагаючи серйознішого втручання, аж до шиття.

Основним критерієм, що вимагає зашивання рани, є її глибина. Якщо рана зачіпає не тільки поверхневі шари шкіри, але і тканини, що підлягають, шви можуть бути необхідні для закриття і зміцнення пошкоджених тканин.

Зашивання рани також може бути необхідним, якщо вона розташована в особливо чутливих областях тіла, таких як обличчя, шия, руки або стопи. У таких випадках шви допомагають запобігти розриву тканин і прискорити процес загоєння.

У якому разі треба зашивати рану

Тип раниСимптомиНеобхідність зашивання
Глибока ранаСильна кровотеча, відкриті тканиниТак
Легка поверхнева ранаМінімальна кровотеча, немає відкритих тканинНі
Середня глибина раниКровотеча, деякі відкриті тканиниможливо
Дрібна поверхнева ранаМінімальна кровотеча, закриті тканиниНі
Глибока проникаюча ранаСильна кровотеча, відкриті внутрішні органиТак

Що буде, якщо не зашивати рану?

При порізі – неглибокої різаної рані – Пошкоджується або тільки шкіра, або торкається і підшкірно-жирова клітковина. При порізі виникає кровотеча, інтенсивність якої залежить від глибини рани та від того, скільки судин пошкоджено.

Як зупинити невелику кровотечу?

У разі пошкодження невеликої артерії можна обійтися давить пов'язкою зі змоченим у перекисі водню тампоном. Часто для зупинки кровотечі також використовують джгут (ремінь, мотузка). Його накладають вище за рану поверх одягу.

Як зупинити кров із глибокої рани?

Для цього знадобиться добре натиснути на рану, але при цьому зверху приклавши чистий бинт. Притискати прокладку слід доти, доки кров не перестане сильно виступати. Але це не повинне займати більше 20 хвилин. Як тільки кровотеча буде зупинена, на поріз накласти стерильну пов'язку.

Чи можна зупинити кровотечу перекисом водню?

Для цього ватяні кульки змочують розчином перекису водню і вводять їх у ніздрі. При цьому кров досить швидко згортається та носова кровотеча зупиняється.. Тільки не вставляйте в ніс сухі ватяні тампони, це може призвести до присихання вати до стінок носа та повторного відкриття кровотечі.