Скільки ожини можна їсти за день: рекомендації та користь

Ожина – це сезонна ягода, яка завжди радує нас своїм смаком та корисними властивостями. Смачна та ароматна, ожина приносить задоволення багатьом. Але скільки її можна їсти за день?

Ожина багата антиоксидантами, вітамінами та мінералами. Вона містить корисні речовини, які допомагають уповільнити старіння клітин та підвищити імунітет. Також ожина корисна для серця та травлення. Важливо вживати ожину в помірних кількостях, щоб отримати її користь.

Оптимальна кількість ожини, яку можна їсти в день, залежить від багатьох факторів, таких як вік, стать, фізична активність та загальний стан здоров'я. У середньому рекомендується з'їдати близько 1-2 склянок ожини на день. Ця кількість забезпечує організм необхідними вітамінами та мінералами, не перевантажуючи його.

Скільки ожини можна їсти за день
ВікКількість ожини на день
Діти віком до 3 роківНе рекомендується вживання
Діти віком від 3 до 12 роківДо 100 г
Підлітки віком від 12 до 18 роківДо 150 г
ДоросліДо 200 г
Вагітні та годуючі жінкиДо 150 г

Скільки потрібно їсти ожини Щодня можна вживати 400 г фруктів та ягід, але фахівець із харчування рекомендує цю норму розділити на кілька прийомів. Наприклад, вранці з'їсти жменю ожини на сніданок – додати кашу. Потім додати 150-200 г у несолодкий йогурт для перекушування.

Чи можна їсти багато ожини?

Протипоказань у ожини зовсім мало. Вона може викликати алергію. Крім того, через вміст кислоти ожину не варто їсти занадто багато – можуть виникнути проблеми з шлунково-кишковим трактом, особливо, якщо у вас підвищена кислотність.

Що лікує ожина?

Якщо ягода дозріла, то нею можна лікувати. пронос. Дозріла і перезріла ягода – відмінний проносний засіб. Тобто лікує запори. У разі застуди застосовують ожину як потогінний та жарознижувальний засіб.

Чи можна їсти на ніч ожину?

За кілька годин до сну можна з'їсти трохи сухофруктів та горіхів. Їх можна додати до натурального йогурту або сиру з низьким відсотком жирності. Ягоди, малина, ожина, полуниця, вишня, абрикоси та персики не тільки вгамують голод, а й наповнять організм необхідними вітамінами, мінералами та мікроелементами..