Традиційно до складу робіт з обслуговування котеджного селища входить вивіз сміття, експлуатація електричного та водяного обладнання, утримання інженерної інфраструктури (водопостачання, каналізація), охорона периметра та в'їздів у комплекс.
За моделлю багатоквартирних будинків та СНТ власники земель у котеджних селищах створюють товариства власників нерухомості чи обирають керуючі організації. Судова практика, визначаючи «котеджні селища», застосовує п. 2 ч. 2 ст.
У цьому законі імперативно закріплюється право спільної часткової власності всіх мешканців селища (власників ділянок) на «інфраструктурне» майно всього відокремленого району, яке забезпечує користування кожного власника своєю індивідуальною ділянкою та (або) будинком (насамперед загальноселищними дорогами).
Котеджне містечко – це приміський або заміський житловий комплекс, створений відповідно до Генерального плану забудови і що складається з домоволодінь (земельна ділянка та розташований на ній будинок, придатний для проживання.)