Що робити з мозолю яка луснула?

«Якщо мозоль порвалася, потрібно промити рану водою з милом, обробити перекисом водню або розчином діамантового зеленого (зеленкою). Заклейте рану бактерицидним пластиром. Якщо рана не гоїться, продовжує мокнути – робіть ванни зі слабким розчином марганцівки та перев'язки з мазями «Бетадин» або «Аргосульфан».

Мозоль, що лопнула. акуратно промийте проточною водою. Обробіть область навколо ранки будь-яким антисептиком – 3% перекисом водню, зеленкою, 2% спиртовим розчином борної кислоти або спиртовим розчином йоду. Зверніть увагу – саму рану не обробляють спиртовмісними розчинами!

Американська медична асоціація ортопедів застерігає відразу намагатися проткнути мозоль, тому що в результаті виходить відкрита рана, вразлива до ще гіршого роздратування та інфекції. Однак якщо мозоль натерта на особливо чутливому місці, типу мізинця, краще акуратно проткнути її і після ретельно обробити.

Пошкоджену область шкіри потрібно акуратно промити з милом, просушити та заклеїти мозоль гідроколоїдним пластиром. Це спеціальний пластир, який захищає рану від зовнішнього впливу (знижує тертя та тиск), а також прискорює загоєння мозолі і запобігає появі рубця на її місці.