Що робити, якщо я лунатик?

Лікування лунатизму полягає в покращення гігієни сну, виявлення та регулювання потенційних тригерів та збереження здоров'я пацієнта від шкоди, яку він може собі завдати під час нічних пригод. Сходження виникає зазвичай під час неповного пробудження від глибокої фази повільного сну.

Причинами можуть бути: стресові та конфліктні ситуації, неврози, нейроінфекції, різні отруєння, черепно-мозкові травми, епілепсія, навантаження на ЦНС при навчанні та при емоційному напруженні. Дебютує лунатизм у віці 3-4 років, але частіше страждають діти віком від 5 до 10 років. До 15 років лунатизм зазвичай минає.

«Лунатики можуть нашкодити собі та іншим, навіть убити себе та інших, виконуючи складні дії». Можливий прояв сонної агресії, що становить небезпеку для оточуючих, – каже Шенк. – Описано багато випадків, коли лунатики були небезпечні і для себе, і для оточуючих».

Ознаками захворювання є застиглий погляд та звуження зіниць, розмови уві сні, будь-які мимовільні рухи та дії уві сні", – розповіла Кузнєцова.