Як знезаразити куплені рослини в акваріум: корисні поради

Придбання нових рослин для акваріума може стати чудовим способом урізноманітнити його дизайн та створити комфортне середовище для риб та інших мешканців. Однак, вони можуть бути джерелом небезпечних для акваріуму хвороб та шкідливих організмів. Тому необхідно вжити заходів для знезараження куплених рослин, перш ніж поміщати їх у воду.

Першим кроком у процесі знезараження рослин є огляд. Необхідно уважно розглянути кожну рослину на наявність ушкоджень, гнилі та плям. Також слід звернути увагу на наявність видимих ​​ознак комах, риб'ячих яєць чи іншого шкідливого мікроорганізму. Якщо якісь проблеми виявлено, рослину слід відсортувати та ізолювати.

Після огляду рослин їх слід обробити спеціальними розчинами для знезараження. У багатьох зоомагазинах можна придбати такі засоби, які ефективно знищують шкідливі організми, але не завдають шкоди акваріумним рибкам та рослинам. При використанні подібних розчинів важливо суворо дотримуватись інструкцій виробника і не додавати більше рекомендованої кількості, щоб уникнути хімічного перенасичення води.

Після обробки рослин рекомендується зберігати їх в окремій ємності або акваріумі протягом певного часу. Це дозволить переконатися, що всі шкідливі організми були успішно знищені і акваріум залишатиметься безпечним для його мешканців. Також варто зазначити, що рекомендується виконувати часту зміну води, щоб уникнути можливого зараження акваріума.

ПредметСпосіб знезараження
ВодоростіПомістити у розчин солі на 3-5 хвилин, потім ретельно промити проточною водою
МохЗалити окропом на 10-15 хвилин
Рослини в горщикахІммержувати у 0,1% розчині перманганату калію на 15 хвилин
ЛишайникОбробити 70% спиртом 2-3 рази з інтервалом 15 хвилин
Коріння рослинДезінфікувати водневим пероксидом на 30 хвилин, потім промити водою

Розчин готується з розрахунку 1 частина білизни до 20 частин води. Занурювати рослини потрібно на 2-3 хвилини. Потім рослини ретельно промивають і занурюють у ванну з тіосульфатом натрію або фірмовим акваріумним дехлоратором (наприклад, Seachem Prime) приблизно на 2 години. Мохи подібної обробки не переживуть.16 березня. 2016 р.

Чи потрібно мити рослини в акваріумі?

Перед висаджуванням необхідно підготувати рослини. Їх потрібно промити проточною водою, а також очистити від забруднень і равликів, якщо вони є. Всі стебла, що відмерли, і листя повинні бути обов'язково видалені, інакше у воді вони продовжать гнити і засмічувати акваріум.

Чи можна штучні рослини в акваріумі?

Штучні рослини в акваріумі: за і проти У декоруванні домашнього акваріума можна використовувати штучні рослини, які непогано імітують природну флору, і при цьому не створюють додаткових складнощів для власника.

Чим відмити рослини в акваріумі?

Одним із найбезпечніших способів очищення декорацій є замочування в розчині перекису водню. 100 мл 30% перекису розводять на 100л води. Необхідно помістити туди предмети, які потрібно очистити і залишити на 20-30 хвилин. Далі добре промити під теплою водою.

Що додати до акваріуму для дезінфекції?

Розчини для дезінфекції акваріумів, знарядь лову та рибальського інвентарю

  1. 0,1% розчин перманганату калію (1 гКМп04 на 1 л води);
  2. 5% розчин соляної або сірчаної кислоти;
  3. 3% розчин хлораміну;
  4. освітлений розчин хлорного вапна, в якому міститься не менше 5% активного хлору;
  5. 2-4%-ий розчин формальдегіду.