Скільки живуть люди із синдромом: статистика та прогнози

Синдром – це група симптомів, що визначаються певним захворюванням чи станом. Виникає питання, скільки людей з діагностованим синдромом живуть і яким буде їхній прогноз. Відповідь це питання залежить від конкретної патології, її ступеня тяжкості, наявності пов'язаних ускладнень і доступності відповідного лікування.

Деякі синдроми пов'язані із серйозними медичними проблемами, які можуть значно скоротити тривалість життя людей, уражених цими захворюваннями. Наприклад, у людей із синдромом Дауна, хромосомна аномалія, часто виникають серцево-судинні проблеми та імунодефіцитні стани. Через це очікувана тривалість життя вони зазвичай коротше, ніж в загального населення.

Проте чи всі синдроми є настільки серйозними. Деякі з діагностованим синдромом можуть вести нормальне життя, не маючи істотних обмежень. Наприклад, синдром Аспергера, форма аутизму, зазвичай пов'язані з фізичними вадами і обмежує тривалість життя.

Скільки живуть люди із синдромом
Назва синдромуСередня тривалість життя
Дауна синдром60 років
Синдром Драйєра50 років
Синдром Прейсера30 років
Синдром Марфана40 років
Синдром Гілленталю70 років

Скільки живуть із синдромом?

За даними багатьох авторів, середня тривалість життя пацієнтів з клінічними проявами синдрому Лі, які почалися. не перевищує 2-4 рокиУ цьому випадку період маніфестації клінічних проявів у пацієнта перевищив 6 років.

Скільки в середньому живуть люди із синдромом Дауна?

Сьогодні середня тривалість життя з генетичною патологією наближається до 55-60 років, тоді як ще кілька десятків років тому вони доживали лише до 25 років через несприятливі умови життя. Імовірність народження дитини з генетичною аномалією у людини із синдромом Дауна становить близько 35-50%.

Як зрозуміти що ти вниз?

Симптоми синдрому Дауна

  1. плоске округле обличчя;
  2. плоска потилиця;
  3. маленький ніс;
  4. широка укорочена шия;
  5. деформована будова вух;
  6. наявність характерної шкірної складки на шиї;
  7. вузькі, широко розставлені очі;
  8. наявність епікантусу – вертикальної шкірної складки, що прикриває куточок ока з внутрішньої сторони;

Чи можна стати дауном?

Крім стандартної трисомії 21 хромосоми, причиною синдрому Дауна можуть стати різні її хромосомні перебудови: робертсонівські транслокації, реципрокні транслокації, дуплікації, субмікроскопічні аберації. У поодиноких випадках синдрому Дауна були виявлені мозаїцизм або мутація 21 хромосоми.