Що краще приймати при блюванні та проносі: ефективні засоби

Блювота і пронос – симптоми, які можуть зіпсувати навіть найприємніший день. Їхня поява може бути викликана різними причинами: від інфекцій та харчового отруєння до стресу та неправильного харчування. У разі важливо знати, які кошти допоможуть швидко зняти неприємні прояви і відновитися.

Одним з найбільш ефективних засобів при блюванні та проносі є регідрон. Цей препарат заповнює втрачені організмом солі та рідину, допомагає запобігти зневодненню та відновлює баланс електролітів. Він доступний у різних формах: порошку, шипучих таблетках та готових розчинах.

Ще одним ефективним засобом при симптомах блювання та проносу є препарат лоперамід. Він має сильну протиблювотну та загальмовуючу дію на кишечник, зміцнює стінки кишечника та уповільнює його перистальтику. Однак варто пам'ятати, що лоперамід кардинально не впливає на причину захворювання, а лише усуває його прояви. Тому застосування даного препарату слід узгодити з лікарем.

Що краще приймати при блюванні та проносі
ПрепаратОписДозуванняПоказання до застосуванняПротипоказання
Активоване вугілляСорбент, що перешкоджає всмоктуванню та активності токсинівПрийом по 1-2 таблетки з розрахунку 1 таблетка на 10 кг вагиОтруєння, харчові інтоксикаціїВиразкова кровотеча, стан після операції шлунка, індивідуальна непереносимість
СмектаСорбент, що має обволікаючу діюДля дорослих та дітей старше 14 років – 6 пакетиків на день, для дітей від 1 року до 2 років – 2 пакетики на деньШлунково-кишкові інфекції та отруєнняІндивідуальна нестерпність
СолкосерілСтимулює регенерацію слизової оболонки шлунково-кишкового трактуПрийом внутрішньо по 1-2 таблетки 3 рази на деньВиразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишкиГіперчутливість до препарату
ЛоперамідАнтидіарейний засіб, зменшує частоту та інтенсивність проносуДорослим та підліткам від 12 років – по 2 капсули на початку лікування і потім по 1 капсулі після кожної рідкої стільцевої масиГостра та хронічна діареяПідвищений тиск усередині черепа, запалення товстої кишки, індивідуальна нестерпність

Ефективними будуть сорбенти (Смекта, Ентеросгель) та активоване вугілля, які можна приймати після попередньої консультації лікаря Відновити мікрофлору кишківника.

Які ліки потрібно пити при блюванні та проносі?

Протидіарейні засоби

  • протидіарейні комбіновані засоби – Смекта, Діосмектіт, Діоктаб Солюшн таблетки, Неосмектин, Ендосорб;
  • впливають на моторику ШКТ – Лоперамід, Лопедіум, Діара, Діара експрес, Імодіум, Лоперакап, Суперіол, Діарол, Ентеробене, Ларемід.

Як лікувати пронос і блювання у дорослої людини?

Для лікування рекомендується ретельно промити шлунок для цього застосовують соду, розчинену в кип'яченій підігрітій воді.. Також протягом усього часу, поки спостерігається пронос і блювання у дорослої людини, наші лікарі рекомендують пити більше рідини, щоб організм не страждав від зневоднення.

Які гарні пігулки від розладу шлунка?

Пігулки від проносу та діареї – список

  • Ніфуроксазід
  • Лоперамід
  • Регідрон
  • Ністатін
  • Фталазол
  • Імодіум
  • Метеоспазмил
  • Сульфасалазін