Пристрілювання зброї в мисливських угіддях: чи дозволено і до чого це може призвести

Мисливське угіддя – місце, де мисливці можуть простежити треки, знайти відповідну позицію та зробити точний постріл. При цьому безпека для оточуючих і самих мисливців має першорядне значення. Зброя, яку використовують мисливці, є потенційно небезпечною і так важливо дотримуватися належних запобіжних заходів при її використанні.

Для дотримання безпеки у мисливських угіддях існують певні правила:

Насамперед перед кожним пострілом мисливець повинен переконатися в тому, що навколишня область вільна від людей та тварин. Постійний взаємозв'язок з іншими мисливцями є також важливим аспектом безпеки. Мисливці повинні пересуватися разом і бути в постійному контакті, щоб уникнути випадкових аварій.

Однак важливо також враховувати, що зброя – не тільки інструмент полювання, а й предмет виробничого використання. У деяких випадках воно може використовуватися для регулювання чисельності певних видів тварин, рівня ураження шкідників і т.д. У цих ситуаціях необхідно суворо дотримуватись законодавства та наукових рекомендацій щодо використання зброї з метою запобігання будь-яким збиткам навколишнього середовища.

Таким чином, безпека та виробниче використання вогнепальної зброї у мисливських угіддях – нерозривно пов'язані поняття. Дотримання правил та заходів безпеки під час використання зброї гарантує безпеку оточуючих та самих мисливців. Тут кожен мисливець має приймати відповідальність за свої дії та бути взірцем у цьому питанні.Зрештою, лише навчання, обізнаність та дотримання правил дозволяють використовувати вогнепальну зброю безпечно та відповідально у мисливських угіддях.

ПитанняВідповідь
1Чи можна пристрілювати зброю у мисливських угіддях?Так, можна, за дотримання правил полювання та безпеки.
2Яких правил слід дотримуватись при використанні зброї на полюванні?
  • Мисливець повинен мати документи, що підтверджують декларація про полювання;
  • Мисливець повинен дотримуватись правил безпеки при поводженні зі зброєю;
  • Мисливець повинен знати закони полювання та стріляти лише в межах мисливських угідь.
3Які види зброї можна використовувати на полюванні?
  • Мисливські рушниці;
  • Пневматичні гвинтівки;
  • Луки та арбалети;
  • Спортивна зброя, спеціально призначена для полювання.
4Які закони регулюють полювання та використання мисливської зброї?Полювання регулюється Федеральним законом "Про полювання та охорону мисливських ресурсів" від 24 липня 2009 року.
5Які наслідки можуть бути при порушенні правил полювання та використання зброї?
  • Понесення адміністративної відповідальності;
  • Позбавлення права полювання;
  • Кримінальне переслідування;
  • Нанесення шкоди навколишньому середовищу та тваринам;
  • Втрата життя.

Чи можна перебувати в мисливських угіддях зі зброєю?

«Тобто в законі прописано, що перебування в мисливстві зі знаряддям полювання (розчехленим чи зачохленим зброєю, патронами, капканами, петлями та іншими знаряддями лову), мисливськими собаками або ловчими птахами вже прирівнюється до полювання, незалежно від того, чи добув щось мисливець чи ні.

Що заборонено на полюванні?

Забороняється полювання: на сірого гусака, самок качок, лисуху, очеретяницю. Весняна полювання також заборонено на вальдшнепа на ранковій тязі, з підходу на водоплавну дичину; з собаками мисливських порід за винятком застосування подружніх собак та пошуку битої дичини, на гусей з відривом менше 200 м.

Чи можна полювати з нарізною зброєю?

Реальні можливості для мисливця З 1 січня 2021 року змінилися правила полювання, згідно з якими тепер на деякі види борової дичини (рябчика, тетерука, глухаря) можна буде полювати з нарізною зброєю лише під патрон кільцевого займання калібром не більше 5,6 мм..

Кого можна стріляти без ліцензії?

Закон "Про зброю" говорить, що на зброя калібром до 4,5 мм та дульною енергією до 7,5 Дж дозвіл вам не потрібно. Ви зможете придбати будь-який пістолет, автомат або гвинтівку, що підходить під ці характеристики, без спеціальної ліцензії.